Představujeme kandidáty: Alžběta Kalendová

Mladá usměvavá dáma (23 let), která se vydala na dráhu učitelky v mateřské školce (Bílenecké nám.), už jako dítě hrála v ochotnickém souboru DIVOCH, ve zbytku volného času je po ruce svým rodičům v rodinném podniku „Chabrybárna“.

Jste viděna stále dobře naladěná s úsměvem ve tváři… Máte recept na dobrou náladu?

Můj recept na dobrou náladu je velice jednoduchý: od malička jsem vyrůstala v pozitivním rodinném prostředí a mám ráda lidi. Spoustu energie a pozitivní nálady mi také přináší má práce s dětmi. Všem bych doporučila vzít si příklad právě z nich: je úžasné, jak jsou bezprostřední a jakou upřímnou radost mají z úplných maličkostí, kterých je kolem nás denně hodně. My, „dospěláci“, je často nevidíme. Kdybychom je uměli vidět, byli bychom mnohem veselejší a šťastnější.

Je něco, co Vás vyvede z míry?

Především mě dokáže rozčílit nespravedlnost, vypočítavost a závist. Přijde mi, že v současné době přibývá nepřejících lidí a také těch, kteří za každou cenu hledají i na dobré věci něco, co z ní nakonec udělá opět věc špatnou. Toto není dobré. A ještě jedna věc mě vytáčí. Bohužel se mezi námi najdou lidé, kteří řeší více životy ostatních než svůj vlastní. A to je velká škoda.

Jste velmi aktivní, jste sportovní typ, hrajete v obnoveném ochotnickém divadle DIVOCH. Čeho byste chtěla v životě dosáhnout?

Je pravda, že aktivit mám opravdu mnoho a musím přiznat, že je to někdy časově velmi náročné. Přece jen mám dvě práce a do toho již zmiňované koníčky. Ale i přes občasnou časovou vytíženost dělám všechny aktivity s radostí, což je pro mne důležité. A čeho bych chtěla v životě dosáhnout? Hlavní hodnoty hledám v rodině, proto hlavní prioritou je pro mě rodina. Těším se, až budu vychovávat svoje vlastní malé „Chaberáky“ a už dnes vím, že mi nebude chybět vůbec nic.

Politika často lidi semele, mladým vezme entuziasmus a víru v dobré věci. Co nabízíte svým případným voličům a co od svého zvolení očekáváte?

Svým případným voličům nabízím především naprostou otevřenost. Jsem zvyklá všechny věci, i nepříjemné, řešit rozumnou diskusí. Sama si ráda vyslechnu případné smysluplné nápady, podněty, připomínky a rady. Za nejvíce důležité považuji slušný přístup k občanům. Přeji si, aby se v Chabrech i nadále vytvářelo prostředí, ve kterém se budeme všichni cítit dobře. Aby se tady ještě více a dobře podnikalo, jako třeba podnikají moji rodiče a aby naše MČ byla příkladem jiným obcím. Společně na to máme!

Zmínila jste podnikání svých rodičů… Dá se u nás podle Vás dělat poctivé řemeslo?

Jsem přesvědčena o tom, že ano. Pokud si určí člověk cíl a poctivě se věnuje vybranému oboru, který ho baví a naplňuje a cítí zpětnou vazbu, v našem rodinném podnikání od zákazníků, pak je podnikání radost. Jelikož provozujeme rodinný podnik, tak je důležité táhnout za jeden provaz a i přes neúspěchy, které mohou nastat, jít pořád dál za svým cílem. Samozřejmě je také potřeba se stále zdokonalovat.

Více o našem programu najdete ZDE.

V mladém věku vidí člověk věci jinak, přímočařeji a nebojí se jít do střetů, hájit správný postoj. V jaké oblasti byste se nejvíce angažovala? Proč by Vás měli voliči zvolit?

Jak už bylo řečeno, pracuji v MŠ, proto bych se ráda zaměřila hlavně na oblast školní a mimoškolní výchovy našich nejmladších „spoluobčánků“. Oni budou jednou ti, kteří tady budou žít a vytvářet další historii naší obce. Přála bych si, aby jejich mládí pro ně bylo nezapomenutelné a měli krásné vzpomínky, jako mám já. Myslím si, že nám tady chybí řada kroužků, ve kterých by se děti našly, chybí tady i koučování příměstských táborů o velkých i jarních prázdninách. Znám hodně lidí, kteří by se naší chaberské drobotině rádi věnovali. Patřím k nim. Pojďte a spolu rozjedeme další etapu mimoškolních aktivit našich dětí!