Vstříc lepší budoucnosti Chaber! Radní za Volbu pro Chabry a ODS rezignovali na své posty

Po hektických událostech posledních dní se správa městské části Dolní Chabry ocitla v patové situaci. Proti sobě stojí společně 7 zastupitelů Volby pro Chabry a ODS, 7 zastupitelů 18400.cz a Barbora Floriánová, vlastní ODSkou opuštěná starostka.

Protože rada složená ze členů Volby pro Chabry a ODS už nedokáže bez většinového hlasu starostky, která veřejně deklarovala podporu opozici, na zastupitelstvu nic odhlasovat, a zastupitelé 18400.cz hlasují proti našim návrhům, není prakticky možné vykonávat správu obce. Starostka totiž dlouhodobě nerespektuje rozhodnutí rady (proto taky vznikla “vládní” krize).

Radní za Volbu pro Chabry i ODS, vyjma starostky, proto rezignovali na své posty, aby umožnili sestavit radu novou. Rezignovali jsme v zájmu dalšího rozvoje městské části, nezříkáme se odpovědnosti!

Nabízeli jsme 18400.cz několik modelů fugnování, přesto se nepodařilo najít shodu. Odvolání starostky Barbory Floriánové nikdo z 18400.cz nepodpořil, tudíž toto možné řešení nastalé situace padlo.  Uskupení 18400.cz tímto přebírá plnou odpovědnost za další vývoj. Naše rezignace byla jediným racionálním východiskem.

Nové radě přejeme hodně sil. Stojíme si za tím, že jsme udělali vše, co bylo v našich silách.