Rekultivace parku V Americe se blíží do finále

Počasí za okny připomíná mnohdy spíše počátek jara než mrazivý leden. Sáňky ještě neopustily půdu a děti mohou téměř bez ustání dovádět na prolézačkách na hřištích. Nyní také na zcela nové lanové pyramidě v parku V Americe, kterou si zajisté brzy dostatečně užijí s příchodem opravdového jara a ještě výrazně teplejších dní.

Rekultivaci oblasti parku V Americe a obnovu hracích prvků dětského hřiště provádíme postupně, v průběhu zhruba dvou let. V první fázi jsme vyměnili některé zastaralé a poničené hrací prvky a ve spodní části parku vznikla instalace cvičících zařízení k volnému využití pro každého.

V minulosti byly v oblasti pokáceny některé staré a polámané stromy kvůli zajištění bezpečnosti a vysazena byla za účasti a pomoci dětí ze základní školy slavnostní lípa ke sto letům od založení Československa.

V letošním roce budou parkové úpravy finišovat. Do zahájení sezony budou provedeny ještě drobné sadařské úpravy, údržbové práce na tabuli naučné stezky a opravy oplocení dětského hřiště. Tím by měla být úspěšně uzavřena kapitola celkové rekultivace tohoto veřejného prostoru. K dispozici tím budou hrací instalace pro děti, areál rekondičních prvků i klidná místa pro odpočinek.

Miroslav Malina