Jan Jiroušek: Fotbal není keramika

Honza Jiroušek je mladý rodilý Chaberák, nadějný čerstvý člen výboru SK Dolní Chabry a místopředseda klubu, letitý trenér našich malých i větších fotbalistů. Fotbal je pro něj životní styl.

 

Jak ses k fotbalu a k práci pro SK DCH dostal?
V SK DCH jsem začal trénovat již jako prvňáček v roce 1999 a pak už jsem nikdy dres nepřevléknul. Když mě jako šestnáctiletého vedení klubu poprosilo, jestli bych nemohl párkrát zaskočit na tréninku dětí, nikdy bych nevěřil, že mě to chytne a už nepustí. Na hřišti od té doby trávím v podstatě veškerý svůj volný čas a dobře se tak znám se všemi členy výboru. Pokračovat do výboru pro mě proto bylo přirozené.

 

Čím se aktuálně v rámci SK DCH zabýváš? Jaké máš plány do budoucna?
Stále se věnuji trénování mládeže a hraji za B tým v mužích. Ve výboru jsem opravdu čerstvým členem, takže se zatím snažím vše pochytit a naučit. Určitě se ale budu soustředit na sportovní stránku celého klubu, zajišťovat fungování jednotlivých hráčských kategorií a věnovat se systematice tréninků. Chtěl bych navázat na perfektně odvedenou práci stávajících členů a zároveň vnést do fungování klubu čerstvý pohled na věc.

 

Co bys rád vylepšil v rámci tréninků?
Určitě bych chtěl více zapojit rodiče dětí. Zdá se mi, že rodiče mnohdy nechápou, že fotbal není keramika. Nemělo by to být o tom, že děti přivezou a odvezou a tím to hasne. Mnoho z nich teď zůstává na tréninky alespoň kvůli Chaberské Pergole, ale úplně nejlepší by bylo, kdyby se do tréninků i aktivně zapojili. Děti se pak mohou rozdělit do menších skupin a mnohem víc se toho na tréninku zvládne. Zároveň díky tomu fotbal přiroste k srdci i rodičům a není pak problém obětovat kvůli zápasu víkendový výlet na chalupu.

 

Fotbal je týmová hra,tak ji pojďme hrát všichni společně!