Nové centrum dění v Chabrech

Oblast sportu má za naše zastupitele pod taktovkou Martin Knížek. Právě díky jeho obrovskému zapálení a lásce k fotbalu je pro nás sport v Chabrech jednou z hlavních priorit. Pravidelně na radě MČ i v zastupitelstvu navrhujeme a prosazujeme příspěvky jak pro fotbalový klub, tak pro TJ a Sokol. Pro naše návrhy se nám pak postupně daří získávat i naše ostatní koaliční kolegy či kolegyně. Právě i díky těmto příspěvkům z rozpočtu MČ byli fotbalisté schopni fotbalové hřiště rozšířit a opravit.

Proměna fotbalového hřiště, která se udála v několika posledních letech je úžasná! Fotbalisté mají k dispozici zavlažování, které výrazně zvýšilo kvalitu hrací plochy a ušetří práci při údržbě trávníku, došlo k vybudování kabin a aktuální horkou novinkou je tréninková fotbalová plocha, která vzniká za hlavním fotbalovým hřištěm. Ke všem těmto vylepšením přispěl významnou měrou právě i Martin Knížek, ať už získáním potřebných peněz či organizací jejich realizace. K tomu všemu se povedlo prostory pro občerstvení obsadit mladým akčním chaberským fotbalistou, který všechny zaujal svými vizemi. Ty Dominik Janda zatím zdárně naplňuje – Chaberská pergola na fotbalové hřiště přináší tolik potřebný život a aktivitu a celý areál díky ní jen vzkvétá.

Jistě jste si všimli, že toto léto nabídlo fotbalové hřiště opravdu bohatý program – fotbalové zápasy, koncert Jakuba Děkana, stand up Na Stojáka, promítání letního kina – a vždy bylo plno! Nová skákadla pro děti a beachvolejbalové hřiště jsou už jen třešničkou na dortu.

Stejně tak nás moc těší, že se v Chabrech úspěšně uchytila nová tradice, kterou jsme zavedli – letní kino. Dnes ji přijala za svou přímo naše MČ, která v létě promítla hned několik filmů. Doufáme, že se natrvalo stane pevnou součástí každého chaberského léta.

Martin Knížek ovšem rozhodně neusíná na vavřínech a plánuje další inovace i do budoucna. Za Chaberskou pergolou se již nějaký ten pátek plánuje místo garážového areálu další sportoviště k celoročnímu provozu. V současné době se věci konečně začínají hýbat. Majitelé garáží na obecních pozemcích dostali výpověď z nájmu a zatím to vypadá, že do konce roku 2022 budou muset garáže odstranit a čisté pozemky předat MČ. V návaznosti na to Martin spolu s Milanem Golasem zpracovává návrh nového rozmístění všech hřišť, který představí radě a zastupitelstvu. Můžeme prozradit, že v plánu je hřiště pro fotbal s umělou trávou, volejbal, tenis, nohejbal, ale i basketbal.

Naší společnou vizí s SK Dolní Chabry je vytvoření nového centra v Dolních Chabrech, a to nejen sportovního, ale i kulturního. Chtěli bychom, aby se zde sportovalo, probíhaly tréninky a hrály se zápasy, zároveň sem ale lidé budou chodit za koncerty a jinými kulturními akcemi nebo jen jednoduše „na jedno“. Zatímco dospělí odehrají pár setů volejbalu či tenisu a osvěží se v Chaberské pergole, děti se vyřádí na skákadlech. Skákadla jsou koneckonců limitována váhou a ne věkem, takže není ani vyloučeno, že si to dospělí s dětmi vymění. 🙂

Pevně věříme, že stejně jako my vnímáte, že této vize se dnes již podařilo v nemalé míře dosáhnout. Přesto je vždy co vylepšovat!


Článek vyšel v tištěné formě jako součást čtvrtého čísla magazínu Volby pro Chabry v září 2021. Touto cestou bychom jej rádi zpřístupnili všem i online.

Fotky od Okem Bětky www.instagram.com/okem_betky/?hl=cs