184ka s B. Floriánovou rezignují na další boj proti okruhu

Před několika dny jste si na facebooku starostky Šilhové a 184ky mohli přečíst radostnou zprávu, že Horní Počernice mají statečné zastupitele a schválili podání žaloby proti rozhodnutí o umístění části okruhu – stavby SOKP 511. Jsme opravdu rádi, že jiné MČ zůstávají aktivní a podnikají proti umístění aktivní formální kroky. Bohužel to samé se překvapivě nedá říct o aktuálním vedení MČ Dolní Chabry, tedy o uskupení 18400.cz a Barboře Floriánové, která se stala fakticky jeho součástí.

Již od našeho odvolání z rady cítíme silné obavy, jak se bez nás bude vyvíjet dřívější aktivita Chaber na poli boji proti okruhu, kde jsme patřili mezí lídry. Nyní máme dokonce i problém dostat se k jakýmkoliv relevantním informacím. Když jsme byli nuceni obrátit se na současné vedení MČ se žádostí o informace (dle zákona o svobodném přístupu k informacím), abychom zjistili, zda bude naše MČ alespoň podávat proti rozhodnutí žalobu, dozvěděli jsme se, že 184ka omezila i zbytky svých aktivit a spokojila se s tím, že: průběžně komunikuje se zástupci MČ Horní Počernice.

Z toho lze zřejmě ke škodě naší MČ dovodit, že přes veškeré mediální prezentace 184ky současné vedení MČ žádnou žalobu podávat nebude, ačkoliv se jedná o velmi zásadní krok, který může mít na celou stavbu velký dopad. Zase jednou tedy 184ka a paní Šilhová věnovali více energie své propagaci na facebooku než reálné práci, čímž Chabry připravují o jednu z posledních možností obrany. Je to stále stejné, hodně humbuku, ale žádné činy. Od okamžiku, kdy 184ka se svojí podporovatelkou paní Floriánovou ovládli vedení MČ, se tato jejich dlouhodobá tendence začíná ukazovat více a více, neboť nejsou nikým limitováni ani nuceni do skutečné činnosti.

Je to ale překvapivé? Myslíme si, že ne. Například v otázce okruhu nelze přehlédnout mimořádné pokrytectví 184ky. Ta usiluje o to, aby její členové navenek vypadali jako bojovníci proti okruhu, současně si ovšem ústy pana Kasy i paní Šilhové bez uzardění chválí skvělou spolupráci s náměstkem primátora Hlaváčkem, jejich volebním lídrem (za Starosty), přičemž pan náměstek dělá dlouhodobě maximum proto, aby okruh v Chabrech byl a je jeho hlavním prosazovatelem. Schizofrenie? Kdepak. Jen běžná politika v podání 184ky. Bohužel pro Chabry. Minule to bylo vedení vysokého napětí a pan Hlubuček, dnes je to okruh a pan Hlaváček. Co můžeme čekat příště?

 

Názor Petra Hlaváčka na okruh:

„Rychlé dokončení Pražského okruhu je v zájmu mnoha milionů lidí. Plánovaná trasa okruhu je jediná možná. Je třeba přiznat, že určitý dopad na obyvatele v okolí mít může, a proto děláme maximum pro citlivá městotvorná vylepšení nebo dílčí korekce jak z pohledu dopravního, tak krajinářského,“ prohlásil Petr Hlaváček.

Článek o jeho podpoře výstavby okruhu v původní variantě najdete zde.

Výňatek z odpovědi na naši žádost o informace:

Celé znění odpovědi na naši žádost o informace si můžete přečíst zde.