MČ DCH pod vedením 18400.cz rezignuje na další boj proti okruhu

Na začátku srpna jsme si na FB 18400.cz mohli přečíst radostnou zprávu, že podali žalobu proti rozhodnutí o umístění běchovického úseku pražského okruhu. Ale – k všeobecnému překvapení – nepodali ji za MČ Dolní Chabry, v jejímž vedení nyní krátkodobě stojí, ale nestandardně přímo za svůj spolek. Teprve v textu článku se pak starostka Šilhová přiznává, že se 184ka vlastně pouze připojila k vypracované žalobě dalšího spolku a jednotlivců.

Nezbývá než se ptát proč? Proč paní Šilhová nepodala žalobu přímo za MČ Dolní Chabry, jejíž je starostkou? Žaloba podaná tak významným subjektem jako je MČ má samozřejmě mnohem větší váhu a důraz než žaloba podaná sdružením aktivistických spolků a jednotlivců. Proč 184ka nevyužila vyčleněné prostředky z rozpočtu MČ ke zpracování kvalitní žaloby, místo činnosti vykazované pro efekt? Žaloba je zásadní pro další osud běchovického úseku okruhu a pochopitelně pak i úseku vedoucího přes Chabry, který je už další na řadě.

Starostka Šilhová se ke škodě její vlastní MČ ale zřejmě znovu rozhodla upřednostnit svou mediální image a zřejmě vědomě zmeškala lhůtu pro podání žaloby. Možná stačilo se tolik nesoustředit na získání místa na titulních stránkách novin. Otázkou je, zda za tím není něco víc. V otázce okruhu nelze dlouhodobě přehlédnout mimořádné pokrytectví 18400.cz. Ta usiluje o to, aby její členové navenek vypadali jako bojovníci proti okruhu, současně si ovšem ústy pana Kasy i paní Šilhové bez uzardění chválí skvělou spolupráci s náměstkem primátora Hlaváčkem, jejich volebním lídrem (za Starosty), přičemž pan náměstek dělá dlouhodobě maximum proto, aby okruh v Chabrech byl a je jeho hlavním prosazovatelem. V dané věci není ani zcela rozhodující, jaký kdo zastává postoj vůči okruhu. Alarmující je naprostá svévole počínání ze strany 18400.cz, porušování standardních procesů a zprivatizování zájmů MČ do rukou vlastního aktivistického spolku. Takový postup důvěru moc nepřináší.

 

zdroj foto: prazsky.denik.cz