Ing. Martin Steinbauer: Chabry jsou domovem nás všech

Ing. Martin Steinbauer, sportovec, reprezentant a držitel černého pásu Taekwondo ITF, seniorní produktový manažer pro Evropu, chaberák z Nových Chaber a nejnověji také kandidát Volby pro Chabry do komunálních voleb. Nejpravděpodobněji ho potkáte v běžeckém v blízkosti Draháňského údolí. 

Do Chaber jste se nastěhoval před sedmi lety. Jak se Vám tu zatím líbí?

Strašně moc! Ač jsou Chabry součást Prahy, uchovaly si stále svůj svérázný charakter. Nabízí nesčetné možnosti velkoměsta, ale zároveň máte kousek od domu i krásnou a poklidnou přírodu. Rád trávím čas hlavně v Draháňském údolí, kam chodím běhat či trénovat. Zároveň to mám blízko i k rodině a přátelům, se kterými jsem vyrůstal.

Bydlíte v projektu Nové Chabry, který je v Chabrech již od svého vzniku trochu kontroverzním tématem vzbuzujícím emoce. Jak to vnímáte?

Když jsem si před sedmi lety vybíral vlastní bydlení, projekt Nové Chabry teprve začínal a v danou chvíli kompletně splňoval mé představy. Byl to kvalitně zpracovaný projekt, který mi dával smysl. To jsem ale ještě netušil, do jakých gigantických rozměrů se rozroste. Chápu tu nelibost některých chaberáků, kterým dopady takto rozsáhlé novostavby vadí. My je totiž pociťujeme taky, a to z první ruky. Projekty s takto špatně vyřešenou dopravní infrastrukturou, nedostatkem parkovacích míst či chybějícími veřejnými prostranstvími a zelení by již v dnešní době neměly být vůbec povolovány. Bohužel to vypadá, že magistrát bude podporovat jakoukoli výstavbu, hlavně aby byly byty. Nechápejte mě špatně – nové byty a novostavby jsou zcela určitě potřeba, zejména na území Prahy je zřejmé, že se výstavba bude dále a dále zahušťovat, ale měly by zde být určité meze. Zeleň je nezbytná nejen pro příjemné trávení volného času, ale např. také pro ochlazení okolního prostoru. Když bude všude beton, bude taky pekelné teplo, jak jsme si ostatně toto léto zase vyzkoušeli.

To je důvod, proč jste se rozhodl kandidovat?

Jeden z nich. Rozhodně bych chtěl podpořit práci dosavadních zastupitelů VPCH na dohodě s developerem Nových Chaber, která nám má zajistit právě tolik potřebnou zeleň a také nová hřiště pro děti i dospělé. Chtěl bych ale také přispět k většímu propojení lidí z projektu Nové Chabry s městskou částí Dolní Chabry jako takovou. Spoustu z mých známých a sousedů by dění v Chabrech a jejich další směřování zajímalo, mají ale pocit že jej stejně nemůžou nijak ovlivnit a že se nemají jak dostat k relevantním informacím. To bych chtěl určitě změnit.

Byl byste dobrým zastupitelem?

Já věřím, že ano. Rozhodně bych využil své zkušenosti z práce a asi i trpělivosti z bojových umění. Jako produktový manažer mám na starosti celé produktové portfolio všech našich společností po celé Evropě. Řeším jak organizaci, tak i produktovou a cenovou strategii a musím být vždy krůček před konkurencí. Zároveň mám rád nové výzvy, jsem týmový hráč a rád trávím čas ve společnosti pozitivních lidí, kteří chtějí měnit věci k lepšímu.

Martin je bývalým reprezentantem a držitelem černého pásu v korejském bojovém umění Taek-wondo ITF. Učí také čínské bojové umění VingTsun a filipínské bojové umění Escrima , ve kterých dosáhnul mistrovského stupně.