Nové Chabry pozemky pro další rozvoj či hřiště zřejmě nezískají

Již jsme Vás informovali, že díky námi připravenému odvolání se našim tehdejším radním Honzovi Vokurkovi a Martinovi Knížkovi (na fotce níže) podařilo výborně vyjednat s developerem Nových Chaber mnoho bonusů pro naši MČ. Kromě zmenšení projektu také poskytnutí rozvojových pozemků v hodnotě přes 100 mil. Kč, vybudování hřišť nebo vytvoření dalších zelených ploch.

Dohoda s developerem byla ve finálním znění předložena zastupitelstvu a developer připraven k podpisu. Kolegové ze spolku 18400.cz i paní Barbora Floriánová byli o jejím obsahu informováni a přislíbili svoji podporu při hlasování. Toto ale nakonec porušili a dohoda zastupitelstvem nebyla schválena. Zástupci spolku 18400.cz prohlásili, že umí vyjednat ještě lepší dohodu. Poté odvolali naše radní.

I přes opakované urgence z naší strany, že ve věci je třeba jednat, jinak Chabry mohou skončit s nulou, se několik měsíců nic nedělo a vedení MČ na ničem reálně nepracovalo. Dnes již je bohužel potvrzeno, že Ministerstvo pro místní rozvoj rozhodlo ve prospěch developera, kterému nyní již nebude žádná překážka bránit, aby začal svůj projekt realizovat v původní maximální podobě, aniž by za to cokoliv musel poskytovat. K žádné dohodě už nemá důvod, zájmy Chaber bez ní padají pod stůl. Chabry kvůli nepochopitelné nečinnosti vedení MČ přijdou s největší pravděpodobností o pozemky v hodnotě skoro přes 100 mil. Kč. To je velká a zcela zbytečná škoda. MČ mohla získat cenné pozemky pro veřejnou vybavenost, kterých má jinak velice málo. Mohla tam vzniknout nová školka, domov pro seniory apod. Přitom stačilo už jen schválit a podepsat připravený text. Tak snad někdy příště.