Získali jsme dalších 15 milionů na ZŠ Spořická

Na svém posledním zasedání pražští zastupitelé rozhodovali o dotačních žádostech jednotlivých městských částí. Nakonec z investiční rezervy rozdělili přes 760 milionů korun, do Dolních Chaber pak poslali 15 milionů na navýšení kapacity ZŠ Spořická.

Stejně jako loni jsme na pražský magistrát podali žádosti o dotaci s prioritou 44 milionů korun na základní školu, a tu se zastupitelé rozhodli podpořit. Celkem městským částem schválili v různé výši 74 z 214 účelových dotací, rozdělili tedy 760 milionů korun z požadovaných třech a půl miliardy.

Přestože obdržených 15 milionů patří v porovnání s ostatními městskými částmi k těm vůbec nejštědřejším darům, naši situaci to stále příliš neřeší. Předpokládaná investice do technického křídla základní školy je mezi 75 a 80 miliony korun.

A i když bylo rozhodnuto o ponechání dříve udělených a nevyužitých dotací, v celkovém součtu nám stále chybí přibližně 25 milionů k zahájení stavby. Projekt přitom nelze z technických a stavebních důvodů dělit a pokusit se tak zahájit alespoň část dostavby.

Intenzivně proto nyní hledáme řešení a zdroje chybějící investice, která je stále velmi vysoká. Po loňské podařené rekonstrukci víceúčelového sportoviště by si všichni naši žáci i zaměstnanci školy zasloužili také nové technické zázemí, tělocvičnu a další učebny.

Miroslav Malina, starosta MČ Praha-Dolní Chabry