Chabry porazily 2:1 Zbraslav a drží pohodlný střed tabulky

Fotbalisté SK Dolní Chabry včera nastoupili do zápasu sedmého kola pražského přeboru bez jedné z hlavních opor Ericha Brabce. Jejich výkon to však neovlivnilo a v zápase plném pěkných fotbalových momentů porazili soupeře ze Zbraslavi 2:1.

Zhruba stovka převážně chaberských fanoušků sledovala rychlý a z obou stran vyrovnaný fotbal. I přes několik rohových kopů chaberských a svižné brejkové situace hostů však ani jeden tým přes dvacet minut branku soupeře výrazněji neohrozil.

Až v 25. minutě nejprve Michal Zeman z přímého kopu zhruba z dvaadvaceti metrů jen těsně míjel z levé strany brankovou konstrukci. Nedlouho poté už mířil hlavičkou z malého vápna přímo do sítě. 1:0 pro Chabry! (Vizte úvodní fotografie.)

O čtrnáct minut později rozehrávali zbraslavští od rohového praporku. Po centrovaném míči se před brankou hráči postrkovali a následně odražený míč nejlépe zachytil Václav Hašek, který se z úhlu trefil mezi tyče. Všichni tak odcházeli do šaten za smířlivého stavu 1:1.

V druhé části Chabry nadále držely vysoké tempo zápasu a dostávaly soupeře pod tlak. V 59. minutě přihrál na polovině soupeře Jaroslav Černý v akci Danielu Palmovi, který v běhu na branku přenechal pět metrů před vápnem míč Zemanovi. Ten se dlouho nerozmýšlel a pravačkou překvapil gólmana hostů prudkou střelou přímo do sítě.

Díky nejmenšímu rozdílu byl zápas napínavý do poslední chvíle. Chabry ale vedení již nepustily. Mužstvo SK Zbraslav porazily 2:1 a díky dalším třem bodům drží v tabulce slušnou devátou příčku. Příští neděli se utkají s 14. Admirou.

Zemanova pumelice přímo do branky. 2:1 pro Chabry.