Ideální fotbalové počasí přineslo v sobotu 8. dubna 2017 do Dolních Chaber třetí jarní fotbalový zápas mužů. Domácí celek hostil tým TJ Kyje Praha 14 a po výborném výkonu především ve druhém poločase zvítězili chaberští vysoko poměrem 3:0, čímž si upevnili vedoucí místo v tabulce.

Lehce pod mrakem, teplota nad deseti stupni a perfektní hrací plocha. Ideální fotbalové podmínky, dalo by se říct. Na sobotní odpolední zápas prvního s dvanáctým týmem I. pražské A třídy skupiny A dorazilo hojné množství diváků, kteří mohli být spokojeni.

Na první gól si museli fanoušci počkat až do 78. minuty, kdy se trefil nejlepší chaberský střelec Jaroslav Černý. Vzápětí se prosadil Jiří Kozler a na konečných 3:0 pro SK Dolní Chabry upravoval již v nastaveném čase devátou brankou sezóny opět Černý.

Chabry vyhrály třináctý z šestnácti zápasů a s 41 body odskočily druhému SK Slavoj Vyšehrad na rozdíl devíti bodů. Slavoj má však ještě dnešní dohrávku 16. kola k dobru.

Zárukou toho, že se je i v I. A třídě na co dívat, jsou kromě výborných výsledků také hrající bývalé hvězdy nejen české první fotbalové ligy. V dresu domácích se představil například Erich Brabec (mimo jiných klubů Slavia a Sparta Praha, reprezentace ČR), Jaroslav Černý (České Budějovice, Slavia Praha, reprezentace ČR) a v dresu hostů Marek Trval (Vítkovice, Sparta Praha, FK Viktoria Žižkov).