Čtyřmi góly ze vzduchu smetly Chabry pražský Motorlet

Zodpovědná a efektivní hra dovedla v sobotu večer chaberské k výhře nad FK Motorlet Praha „B“. Za příjemného počasí a návštěvě kolem 120 diváků nadělili domácí fotbalisté SK Dolní Chabry po krásných akcích ze vzduchu Motorletu čtyři branky a poprvé v pražském přeboru zvítězili.

Úvodní minuty zápasu přinesly vyrovnaný fotbal. O něco zodpovědněji přesto hráli Chaberští fotbalisté. Po rychlém brejku byl v 17. minutě faulován u kraje hřiště Michal Zeman a rozhodčí nařídil přímý kop. Míč si téměř k rohovému praporku postavil Jaroslav Černý. Jeho krásná střela mířená do malého vápna si našla hlavičku Vojtěcha Strnada, který poslal Chabry do vedení.

I další góly padaly po akcích ze vzduchu. Ve 43. minutě centroval po Černého rozehrávce do vápna z levé strany Petr Kalaš a Šimon Jírovec rychlým výskokem zvyšoval dobře mířenou hlavičkou k pravé tyči na 2:0. Brankář Dominik Grégr mohl jen beznadějně rozhodit rukama.

Motorlet si v první půli také vytvořil několik zajímavých šancí, žádnou z nich však jeho hráči nedokázali proměnit.

Po poločase bylo třeba nepolevit a udržet v přibývajícím šeru nastavené tempo. V 60. minutě padl třetí gól chaberských po standardní situaci opět hlavou, když po prudkém přímém kopu Černého z pravé strany téměř od postranní čáry naběhl do vápna Strnad a ani tentokrát se nemýlil.

Poslední branka byla dílem rychlého a přesného přenesení hry. Chaberští na své polovině vybojovali míč a vzápětí založili akci. Jiří Kozler dostal skvělou přihrávkou od Strnada míč do běhu a jeho centr před gólmana Grégra sklepl ze vzduchu do sítě skvěle postavený Zeman.

Krásné utkání přineslo první výhru chaberských v premiérové sezóně v pražském přeboru. Po pěti kolech tak mají na kontě pět bodů a především kvalitní výkon proti Motorletu je příslibem pro budoucí zápasy.

Kompletní záznam utkání můžete zhlédnout ZDE.