Devátým skalpem v řadě byly pro chaberské fotbalisty Kunratice

Gólová přestřelka jak na Divokém západě přinesla nakonec vítězství domácím fotbalistům z Dolních Chaber. V rámci 23. kola pražské 1.A/A ligy porazili včera SK Slovan Kunratice 4:3 a v čele tabulky drží tři kola před koncem stále devítibodový náskok nad druhým FC Slavoj Vyšehrad.

Zápas v Chabrech začal tuto sobotu v 17:00, ve stejný čas jako všechna utkání posledního kola 1. fotbalové ePojištění.cz ligy, v níž nakonec slavila mistrovský titul pražská Slavia. Přesto si cestu na fotbal v Chabrech našlo na čtyřicet fanoušků, kteří za slunečného počasí nemuseli času na stráveného na stadionu litovat.

Hned ve čtvrté minutě otevřel skóre domácí Daniel Palma a o dvacet pět minut později zvyšoval Jaroslav Černý, pro kterého šlo již o 10 branku v sezóně. Do šaten hráči odcházeli za stavu 2:0 a vše vypadalo na pohodový zápas.

V druhé půli však rozhodčí nařídil po faulu Jiřího Kozlera v 53. minutě penaltu, kterou proti našemu brankáři Maksymovi Dikusarovi proměnil Jiří Kudej. O čtvrt hodiny později vyrovnával Lukáš Půlpán a vše bylo znovu otevřené.

Až další dvě rychlé branky vlily do kopaček domácích více jistoty. V 76. minutě dával na 3:2 Vojtěch Strnad a za pět minut zvyšoval Štěpán Veselý. Závěrečná úprava stavu na konečných 4:3 od Jana Řežábka už příliš dramatizace přinést nestihla a Chabry tak i nadále vedou tři kola před koncem tabulku o devět bodů.