Dny evropského dědictví bavily v Chabrech děti i dospělé

Dolní Chabry se tuto sobotu zapojily do významné celoevropské kulturně poznávací akce Dny evropského dědictví. Zcela zdarma jste tak mohli nahlédnout do našeho kostela Stětí sv. Jana Křtitele nebo navštívit barokní Knorův statek. Na obou místech samozřejmě nechyběl bohatý doprovodný program pro děti i dospělé.

Dopolední přednášku profesora Jana Royta (na fotografii) na téma středověké malby v apsidě sledoval zcela zaplněný kostel a všichni určitě odcházeli spokojeni. Pan profesor zodpověděl také spoustu zajímavých dotazů a každá jeho návštěva v Dolních Chabrech přinese něco nového.

Odpoledne zde vystoupil za nemenší divácké přízně na téma archeologie kostela PhDr. Zdeněk Dragoun a po něm následoval koncert studentů Pražské konzervatoře.

V Knorově statku se pak bavily především děti, pro které zde byly přichystány nejrůznější tvořivé dílny, hry, soutěže a nakonec také pohádka Divadla Buřt.

Velký dík patří především dámám Martině Mrňavé a Janě Snížkové, které byly doslova motorem příprav i realizace sobotních akcí.

Za sebe jakožto starostu pak mohu už jen dodat, že mám z takto vydařené akce velkou radost a ve vedení Městské části budeme i nadále podporovat tento druh kulturní činnosti.

Miroslav Malina, starosta MČ Praha-Dolní Chabry