Dolní Chabry jako jedna velká zahrada

Léto je obdobím prázdnin především pro naše nejmenší. Nejeden z nás ale využije slunečného počasí a chvíle volna, aby se dal do dlouho odkládané rekonstrukce na domě či do práce na vlastní zahradě. Co si budeme povídat, každý to známe, na domě je nějaká ta práce pořád. A nejinak je tomu i za našimi ploty.

Ve správě naší městské části nenajdete žádné hektary lesů, přesto tu především podél cest a v ulicích máme spousty stromů a zeleně, o které je třeba se průběžně starat. V průběhu léta proto posíláme zaměstnance ÚMČ, aby zlikvidovali uhynulé dřeviny na plochách v naší správě a mapujeme místa, kde je vyžadována seč trávy i mimo pravidelnou údržbu. Jen v posledních dnech byly odstraněny uschlé stromy například v ulici Ulčova, na křižovatce Vernéřovské a Nad Úvozem nebo v Měděnecké.

V tomto týdnu proběhly bezpečnostní prořezy mohutných pajasanů v ulici V Americe, které jsme domluvili s místním Odborem životního prostředí a zajistili odbornou firmu. Rozlehlé koruny stromů tu už ohrožovaly provoz na komunikaci.

I díky upozornění místních se postupně zaměřujeme na obnovu zeleně. Tak je tomu i v Ústecké ulici. Komunikace je sice ve správě města, po kterém požadujeme provedení údržby, ale některé uhynulé stromky a uschlé keře již potřebují nutně nahradit bez dalšího otálení. Jediným přípustným zdržením jsou pro nás nyní leda nevhodné klimatické podmínky pro novou výsadbu.

Každý chce, aby ta jeho zahrada vypadala co nejlépe. Pro mě jsou takovou zahradou celé Dolní Chabry a budu jen rád, když budou stále místem, kam se všichni rádi vracíme.

Jan Vokurka