Dolní Chabry v derby udolaly 4:3 Ďáblice a stoupají tabulkou

V nedělní dohrávce 10. kola Pražská teplárenská přeboru cestovali fotbalisté SK Dolní Chabry do nedalekých Ďáblic. O vedení se pod dohledem 150 fanoušků obě mužstva přetahovala po celý zápas, úspěšnější byli nakonec v poměru 4:3 co do vstřelených branek chaberští.

Opatrné první minuty, mnoho nakopávaných míčů z obou stran a žádné výraznější šance. Takový byl začátek utkání.

Ve třinácté ale minutě Chabry otevřely skóre. Erich Brabec skvěle prostrčil Jaroslavu Černému, který si přehodil míč na levačku a přesně zamířil za záda brankáře Tomáše Chroboka.

Ďábličtí tlačili a rychle přecházeli do útoku, z čehož vyplynulo i několik povedených akcí. Ve 28. minutě utekl s míčem David Snop, kterého těsně před hranicí vápna zastavil nedovoleně Brabec. Sám faulovaný si postavil míč a z přibližně dvaceti metrů překonal početnou zeď i gólmana Maksyma Dikusara.

Zásadní bylo z první půle snad už jen zranění Daniela Palmy, který byl nucen ve 41. minutě vystřídat za Jiřího Hronka.

28. minuta a gól Davida Snopa z přímého kopu.

Náhradníci do boje!

Lukáše Horvátha nahradil na ďáblické straně Zdeněk Zmeškal a mohlo se začít. Po úvodním hvizdu druhého poločasu se míč rychle dostal do zámezí těsně u rohového praporku na chaberské straně hřiště. Snop vhodil daleko před bránu, kde se míč odrážel od jedné kopačky ke druhé. Michal Jerhot nakonec našel skulinku mezi hráči a poslal SK Ďáblice do těsného vedení.

Vzápětí ale vznikla podobná situace také na druhé straně, když Petr Kalaš hodil daleký míč do ďáblického vápna. Michal Zeman hlavičkou lehce prodloužil na nohu Vojtěcha Strnada, který se už nemýlil. Opět srovnáno, 2:2.

V 60. minutě utekl na polovině hřiště s míčem Michal Zeman. Na záda mu dýchal pouze ďáblický Petr Jackl, který se ho snažil podkopnutím zastavit. Zeman ale faul ustál, obhodil si také gólmana a napálil přímo mezi tyče. Chabry znovu vedly, Jackl dostal žlutou.

Ďáblický trenér Vasil Boev se rozhodl vsadit na čerstvé síly, když v 65. minutě poslal na hřiště hned dva další nové hráče Martina Čížka a Lukáše Fialu. Oživení hry se vyplatilo. Po rohovém kopu hlavičkoval přesně Zmeškal a Ďáblice srovnaly na 3:3.

Na 80. minutu přichystal další střídání také chaberský Zdeněk Peclinovský, když stáhl Dominika Bartáka a poslal na trávník Štěpána Veselého. A měl šťastnou ruku. O dvě minuty později Veselý přidal čtvrtou chaberskou branku a nasměroval hostující mužstvo k dalšímu vítězství. SK Dolní Chabry má tak po deseti kolech v tabulce 15 bodů a posunul se na sedmé místo.