Dotace na I. fázi naplánované dostavby ZŠ Spořická

MČ Praha-Dolní Chabry má díky poskytování dotací určených na investice možnost zažádat pražský magistrát o významnou část prostředků na I. fázi dostavby Základní školy Spořická. Zastupitelstvo hl. m. Prahy schválilo vypsání dotací z investiční rezervy v celkové výši 1 267 milionů korun na návrh Rady na svém čtvrtečním zasedání (více ZDE). O tyto peníze mohou pražské městské části usilovat podáním až třech žádostí do poloviny února. Konkrétní oblast, do které by měly peníze jít, pravidly určena není.

Starosta Dolních Chaber Miroslav Malina absolvoval na Magistrátu hl. m. Prahy ve věci dotací již několik schůzek. Přípravné práce jsou tedy v plném proudu, aby bylo možné odevzdat co nejlépe zpracovanou žádost v termínu, tj. do 17. února 2017.

Částka 1 267 milionů korun, kterou hlavní město vyčlenilo na investiční účely bez konkrétní oblasti určení, bude rozdělena mezi žádosti z 57 pražských městských částí. Oproti předešlému roku je zde trojnásobné navýšení sumy určené na dotace, což zavdává naději na zisk významné části prostředků na I. fázi dostavby Základní školy Spořická.

Po případném úspěšném vyhodnocení žádostí o dotaci, o jejímž přidělení rozhodne Zastupitelstvo hl. m. Prahy 30. března 2017, by mohlo započít výběrové řízení na dodavatele dostavby severního, technického křídla budovy ZŠ. Ve hře je ještě dotace z OP Praha – pól růstu ČR, kterou však nelze dle Pravidel pro poskytování dotací z investiční rezervy od hlavního města společně kombinovat.

Vaše Volba pro Chabry