Fotbalisté odehráli podzim v pražském přeboru se ctí

Chaberští fotbalisté si v úvodní sezóně v nejvyšší pražské soutěži nevedli špatně, když se jim podařilo z patnácti zápasů pětkrát zvítězit a stejněkrát remizovat. Do jarní části navíc vstoupí ze zcela nových šaten. Půlmistrem pražského přeboru se stal SK Třeboradice.

Podzimní část Pražská teplárenská přeboru nezačala pro chaberské ideálně. Po čtyřech kolech měli na kontě pouze dva body s nelichotivým skóre 2:12.

Zlom přišel od pátého zápasu výhrou 4:0 nad Motorletem. Střelecká smůla byla prolomena a body začaly naskakovat. Od sedmého do třináctého kola Dolní Chabry neprohrály, navíc potěšily i pěknou hrou a především vítězstvím nad tradičním rivalem z Ďáblic. V tabulce se hnedka vyhouply mezi šest nejlepších mužstev.

Ztráta z listopadových zápasů za remízu a dvě porážky však nakonec určila 20 bodů a až desáté místo. Přebor vedou z 34 body Třeboradice.

Ani to ale není důvod k zoufání. Vždyť rozdíl mezi pátým a jedenáctým místem v tabulce je pouhé čtyři body! Chaberské určitě i na jaře poženou vpřed skvělí fanoušci, kteří doma podporovali s průměrem skoro 120 návštěv na zápas.

Výbornou střeleckou formu předvedl hvězdný Michal Zeman. S dvanácti góly je mezi střelci na třetím místě za Ondřejem Kotlíkem z Dukly Jižní město (13) a Petrem Junkem z Třeboradic (15).

V neposlední řadě pak chaberské fotbalisty může těšit nové moderní zázemí. Kabiny byly nedávno dokončeny a vypadají skvěle. V těchto dnech se v nich klub zabydluje, řeší se nábytek a potěší nejen klubová místnost či technické zázemí, ale například i drobnosti jako je výzdoba v chaberských barvách s logem na obkladech.

Přejme všem našim fotbalistům, aby v nových prostorách prožívali co nejvíce radostných sportovních okamžiků.

Vaše Volba pro Chabry