Máme zhotovitele chodníku na čimické obratiště

Výbornou zprávu jsme dnes mohli ohlásit naší z radnice. Ve včerejším výběrovém řízení na dodavatele prací na realizaci stavby „chodník s osvětlením Spořická“ byla vybrána společnost Toman s.r.o. a práce tak budou moct v dohledné době začít.

Vybudování osvětleného chodníku na západní straně Spořické bylo jednou z našich hlavních priorit v tomto volebním období. V loňském roce se nám díky úspěšným vyjednáváním podařilo získat téměř pětimilionovou dotaci z rozpočtu Magistrátu hl. m. Prahy a tím mohl celý proces odstartovat.

Na podzim proběhly přípravy pro výběrové řízení, které se konalo letos v únoru, ale nabídky nesplňovaly naše představy. V další fázi jsme nepatrně upravovali projekt a očekávali nové nabídky. Ve čtvrtek 10. května 2018 už všechno klaplo a výběrová komise ve složení: starosta Miroslav Malina, radní Jan Vokurka, zastupitel a předseda Komise stavební a dopravní Josef Malý, zastupitelka Barbora Floriánová a zastupitel Zdeněk Šír určila vítěze výběrového řízení firmu Toman s.r.o.

Pevně doufám, že práce na novém chodníku započtou co nejdříve a všichni tak budou moci podniknout pěší cestu k čimickému obratišti či obráceně po Spořické do Dolních Chaber pohodlně a bezpečně.

Miroslav Malina, starosta MČ Praha-Dolní Chabry