Opravená dětská hřiště a naše plány do budoucna

Pokud jste rodičem či máte malé vnouče, určitě jste zaznamenali, že každoroční údržba dětských hřišť v majetku Dolních Chaber již proběhla a skluzavky i houpadla jsou opět připravena k dovádění. Co víc, brzy se hřiště rozšíří o další zábavní prvky pro nejmenší a v jednání jsou možnosti dalších veřejných sportovišť.

Určitě nejen mě těší, že jsou dětská hřiště hojně navštěvována. Bohužel však nejenom našimi nejmenšími, což vede častějšímu poničení hracích prvků a prodražení oprav.

Jedna věc je rozbití opotřebením materiálu či prostým stárnutím. Mnohem horší je ale úmyslné poškozování vandaly, s nímž se v Dolních Chabrech naneštěstí také potýkáme. Můžeme si jen přát, aby bylo podobných incidentů v následujícím období co nejméně, protože opravy stojí nemalé částky.

Nové hrací atrakce a plány do budoucna nejen pro děti

Výrazně lepší zprávou je doplnění hřišť o několik dalších prvků pro nejmenší děti, které v brzké době plánuje Komise pro životní prostředí pod vedením našeho zastupitele Jana Vokurky.

V Dolních Chabrech nyní můžete s ratolestmi navštěvovat dvě veřejná dětská hřiště v majetku MČ a několik dalších různě rozmístěných artefaktů. Velmi pěkné je také developerem nedávno vybudované hřiště v Beranově, které je rovněž volně přístupné všem obyvatelům Chaber.

A jelikož je třeba myslet i na sportovní aktivity mládeže a dospělých, intenzivně jednáme o možnosti přebudovat plochu za základní školou. Nový povrch by umožňoval míčové hry a byl by přístupný (mimo vyučovací dobu) i veřejnosti. Velkou radost by nám udělalo, pokud se zadaří v jednání o pozemku, který by umožnil vybudování víceúčelového sportoviště.

Jak je vidět, plánů a práce na nich je opravdu hodně. Navíc budeme nadále směřovat podporu ke všem stávajícím oddílům v obci, kde mohou sportovat na kvalitních sportovištích všichni občané včetně dětí a seniorů.

Miroslav Malina