V rámci chaberského Festivalu ochotnických divadel vystoupil včera 23. března 2017 soubor Divadýlka na dlani. Hra „Bylo nás pět“ dle předlohy spisovatele Karla Poláčka si zaplněný sál Chaberského dvora rychle získala. Úvodní slovo pátého festivalového představení pronesl předseda divadelního spolku DIVOCH Štěpán Knobloch.

Představení „Bylo nás pět“ mají ve svém repertoáru mladoboleslavští ochotníci od roku 2016. Jak hlásá festivalový program, snad celý národ viděl na motivy Poláčkovy knihy stejnojmenný seriál, většina bude znát také kouzelné rozhlasové čtení od pana Filipovského a někteří možná četli i zmíněnou knihu.

Petr Bajza, Eda Kemlink, Tonda Bejval, Čeněk Jirsák a Zilvar z chudobince společně s plejádou rychnovských postav a postaviček vrátili na chvíli chaberské publikum do doby, kdy děti dávaly počestnost, hokynáři si vážili svých zákazníků, děvčata voněla vanilkovým cukrem a kluci válčili své malé velké války.

Divadýlko existuje od roku 1998 a na kontě má již více než dvacet nejrůznějších premiér. Fotografie z čtvrtečního vystoupení v Dolních Chabrech najdete tradičně na našem Facebooku.

Vaše Volba pro Chabry