Přibližujeme radnici zase o něco blíž občanům

Jednotné e-maily všech zastupitelů, pevný čas dotazů občanů na každém zasedání ZMČ a pravidelná „Setkání se starostou“ jsou tři novinky pro jednodušší a pohodlnější komunikaci s radnicí a jejím vedením projednávané na včerejším zasedání Zastupitelstva. Návrhy předložené radními MČ schválili všichni zastupitelé Volby pro Chabry.

V posledních týdnech a měsících vnímáme zvýšený zájem o místní politiku a práci vedení MČ. Z tohoto důvodu jsme přistoupili k návrhům, které Chaberákům usnadní možnosti kontaktovat svého zastupitele či radního.

Každému členovi Zastupitelstva i Rady MČ bude od listopadu zřízena jednotná e-mailová adresa ve formátu jmeno.prijmeni@dchabry.cz, na níž jej může každý občan kontaktovat.

Dotazy občanů na zasedání ZMČ a „Setkání se starostou“

Druhou novinkou je zařazení pevného bodu „Dotazy občanů“ na každé zasedání místního Zastupitelstva. Dle stávajícího Jednacího řádu se totiž mohli občané vyjadřovat pouze k projednávaným bodům. Nově se budou moci v garantovaném čase dotázat vedení radnice na dění v MČ či konkrétní problém v jejich okolí. Podrobnosti naleznete v novém jednacím řádu Zastupitelstva.

Obě novinky posvětili všemi osmi přítomnými hlasy zastupitelé Volby pro Chabry.

Starosta MČ Miroslav Malina závěrem zasedání oznámil také termín prvního „Setkání se starostou“. Ve středu 8. listopadu 2017 od 18.00 hod. se tak můžete těšit na první veřejnou debatu z pravidelného cyklu, která pro tentokrát ponese téma „Doprava v Dolních Chabrech“.

V rámci tohoto setkání bude přiblížena složitost současné situace a představeny dlouhodobé plány a vize vedení MČ spolu s návrhy na řešení. Následovat bude veřejná diskuze, během níž se těšíme na Vaše názory a podněty.

Vaše Volba pro Chabry

(Dne 17. října byl změněn původní datum Setkání se starostou.)