Přijďte na vánoční výstavu betlémů do Chaberského dvora

Výtvarnice Jarmila Haldová prezentuje v Chaberském dvoře své ručně vyřezávané betlémy. Expozici můžete navštívit do 26. prosince 2017. Součástí je rovněž prodejní výstava uměleckých předmětů z produkce pacientů Psychiatrické nemocnice Bohnice.

Řezbářka Jarmila Haldová je známá především díky svým betlémům. Pochází z divadelní loutkářské rodiny a její rodiče byli akademickými malíři. Autorka mimo jiné vytváří ze dřeva také sbírku českých panovníků nebo maluje krásné ilustrace.

Kromě tradičních českých betlémů přibližuje předvánoční výstava také pro nás exotické exponáty ze zemí Jižní Ameriky nebo Jeruzaléma.

Pokud byste si chtěli pořídit originální dárek, je možno zakoupit umělecké předměty zhotovené při pracovní a činnostní terapii v Psychiatrické nemocnici Bohnice.

Tamní dřevařská dílna nabízí pestrou paletu nejrůznějších aktivit pro práci se dřevem a malováním. Jak je uvedeno na webu bohnického areálu, jsou výsledkem originální dřevěné hračky, obrázky, šperky, nejrůznější skládačky atp., ti zručnější se s řezbářskými noži a dláty pouštějí do dřevěných plastik či nádobí.

Výstava tak bude stát určitě za to a ještě si můžete odnést domů krásný předmět jako památku.

Vaše Volba pro Chabry