Rekonstrukce sportoviště za školou má vybraného zhotovitele

Vedení městské části rozhodlo na pondělním zasedání Rady o zhotoviteli rekonstrukce sportoviště při Základní škole Spořická. „Vzhledem k absenci tohoto typu sportoviště je realizace velmi důležitá,“ pronesl starosta Miroslav Malina. Návrh bude muset schválit ještě Zastupitelstvo.

Doporučený návrh tanvaldské firmy 4soft s.r.o. přinese pro školní areál víceúčelové sportoviště a dráhu s doskočištěm v celkové ploše 495 m².

Dodavatele bude muset ještě potvrdit Zastupitelstvo MČ. Nejvýhodnější nabídka je v relaci necelých 1,5 milionu korun a realizaci finančně zaštítí městská část. „Koncem září až v průběhu října by se mohlo začít budovat,“ zněl termín počátku rekonstrukce od radního Martina Cutycha na posledním zasedání ZMČ, který by měl být při brzkém schválení zastupiteli splněn.

Nové sportoviště bude v areálu ZŠ a pro její žáky bude také primárně využíváno. „V době mimo školní hodiny bude přístupné veřejnosti,“ doplnil starosta Malina, „areál bude z důvodu zajištění před poškozováním uzavíratelný.“

Nahrazení starého typu hřiště novým umožní na bezpečném a dobře udržovatelném povrchu SmartSoft provozovat nejrůznější míčové hry, malou kopanou či základní atletické sporty.

Vaše Volba pro Chabry