Sportoviště i MŠ Beranov má dodavatele, rozhodlo Zastupitelstvo

Na včerejším mimořádném jednání místního Zastupitelstva byl vybrán především díky členům z Volby pro Chabry dodavatel interiérového vybavení pro MŠ Beranov včetně dodávky lehátek s matracemi a zhotovitel rekonstrukce sportoviště u ZŠ Spořická.

MŠ Beranov převzala MČ do vlastnictví před měsícem. Bylo tak potřeba na jejím vybavení jednat opravdu rychle, aby mohla být nová školka v září otevřena. V součinnosti s její ředitelkou Danou Antošovou a poradenstvím OHES Praha bylo vytvořeno potřebné zadání ve snaze o optimální využití prostorů budovy.

Psali jsme: Miroslav Malina včera slavnostně převzal novou MŠ Beranov

„Vybavení musí být od certifikované firmy a všechny proto musí dodržet jisté standardy kvůli bezpečnosti dětí,“ odůvodnila složitost výběru firem v rámci poptávkového řízení zastupitelka a dlouholetá ředitelka jiné chaberské MŠ Lenka Nikodýmová. Potenciální dodavatelé byli oslovováni mimo jiné také na základě doporučení školského úřadu či spřátelených městských částí.

Přestože se opozice všemožně snažila půl hodiny napadat proces výběru, vše proběhlo zcela legitimním způsobem, Rada nic neskrývala a přenechala rozhodující slovo Zastupitelstvu. Osmi zastupiteli Volby pro Chabry byla vybrána a schválena firma DENELL Trade s.r.o., jejíž kompletní nabídka na vnitřní nábytek MŠ je v ceně 1,45 milionu korun.

Rekonstrukce sportoviště za Základní školou Spořická

I v druhém případě doporučila Rada MČ v rámci poptávkového režimu jednoho ze zhotovitelů – firmu 4soft, s.r.o. s nabídkou za 1,47 milionů korun. Zde už hlasování proběhlo v rychlejším sledu a bez větších připomínek. Pro osvědčenou společnost s nejnižší cenovou nabídkou rozhodlo jedenáct z třinácti přítomných zastupitelů.

Psali jsme: Rekonstrukce sportoviště za školou má vybraného zhotovitele

Pokud vše půjde, jak má, měla by být rekonstrukce sportoviště za základní školou hotova do konce října. Nové hřiště bude sloužit především žákům místní školy, dostupné však bude rovněž pro širokou veřejnost. Nábytek pro MŠ by měl být vyroben a dodán již během léta, aby mohla nová škola od září fungovat.

Vaše Volba pro Chabry