„Starostové třinácti obcí ve středních Čechách a městských částí na severním okraji metropole usilují o to, aby úřady změnily plánovanou trasu pražského okruhu. Když se o ní totiž před lety rozhodovalo, vedla za pražskou zástavbou, jenže to už neplatí. Původně volné území je zastavěné a hustě obydlené,“ píše v úvodu k reportáži pro pořad Události v regionech Česká televize.

Ve včerejších Událostech v regionech vystoupilo několik zástupců uskupení Starostové pro okruh, kteří se snaží prosadit severní část pražského silničního okruhu. V reportáži hovořila např. zástupkyně starosty MČ Prahy 14 Ilona Picková o původních návrzích pražského okruhu z 60. let. Zásadní problém je v tom, že město se od té doby výrazně rozrostlo, a to včetně využívaných dopravních prostředků, a proto Starostové pro okruh usilují o severní variantu, která je vzdálenější od města oproti té plánované Ředitelstvím silnic a dálnic.

„Nám vadí to, že vzniká okruh, který se nám zdá neekonomický a neekologický, tudíž jsme zjistili, že je vypracovaná i druhá varianta okruhu kolem Prahy, která se nám jeví jako lépe použitelná,“ řekla v reportáži starostka Podolanky Monika Dragounová.

Přímo v Událostech vystoupil starosta pražského Suchdola Petr Hejl (na obrázku vpravo), který hovořil o tom, co by plánovaná varianta znamenala pro MČ Praha-Suchdol a následně s reportérem Bohumilem Klepetkem pohovořil do důvodech, proč by měla být upřednostněna severní varianta a co vše pro její prosazení Starostové pro okruh činí.

Celou reportáž z včerejšího vysílání můžete zhlédnout pod odkazem na ČT. Následný rozhovor ve studiu s Petrem Hejlem naleznete od času 12:37 zde.

V rámci sdružení Starostové pro okruh, kterým Dolní Chabry poskytují domovské stanoviště, figuruje také náš starosta Miroslav Malina. Ten se společně s dalšími členy minulý týden pracovně setkal, aby probrali prezentaci problematiky okruhu ve veřejných médiích. Dá se tedy předpokládat, že zmíněná reportáž České televize nebyla poslední.

Vaše Volba pro Chabry