Úspěšný fotbalový podzim v Dolních Chabrech

Přestože někde fotbalisté ještě hrají, u nás už máme zimní přestávku, což je příhodné období k ohlédnutí se za uplynulou polovinou sezóny. V posledních měsících totiž byla vyloženě radost chodit v Dolních Chabrech na fotbal. A bylo také na co se dívat, naši hráli v pohodě, s převahou fotbalovosti a s nejlepší obranou v lize, což rozhodně nebývalo vždycky samozřejmostí. V posledních deseti utkáních devětkrát zvítězili a jednou remizovali, pět posledních zápasů nedostali ani gól. Maksym Dikusar drží neprůstřelnost už přes 526 minut, což je číslo, které nyní nemá ani žádný brankář v české nejvyšší soutěži.

Po podzimu je „Áčko“ druhé s hratelnou ztrátou pěti bodů na lídra ze Zličína. Začátek sezóny v 1. A třídě přitom nebyl nejlepší a tři porážky v prvním měsíci neodrážely skutečnou sílu mladého týmu, který se postupně skvěle sehrál a nyní nejen, že s jistotou brání, ale především dává góly, a to ještě zdaleka neproměňuje všechny své šance. Ukázkové bylo vítězství 10:0 v Lipencích začátkem listopadu.

Nadstavbou příjemným výsledkům byla charitativní akce s dobrovolným vstupným na podporu mladého Patrika Šimánka během posledního domácího utkání s Modřany v polovině listopadu (výhra 2:0). Patrik Šimánek v 15 letech utrpěl vážné poranění po nešťastném skoku do vody a nyní je upoután na invalidní vozík. Vybraná částka mnohonásobně překročila výši běžného vstupného, celkem se vybralo 31 160 korun.

Daří se i „B“ týmu, který ve své premiérové sezóně atakuje nejvyšší příčky ve 3. třídě a po podzimní části je jen o bod druhý za týmem z Točné. V posledním kole porazili suchdolské „Béčko“ 12:0 a je skvělé, že se daří a téměř každý víkend byl chaberský fotbalový trávník svědkem nějakého soutěžního utkání. Náš fotbalový klub funguje na výborné a profesionální úrovni a pro celé Dolní Chabry je chloubou. Osobně se už těším na jarní pokračování sezóny a věřím, že divácká účast bude ještě vyšší, opravdu je na co se koukat.

Miroslav Malina, tabulky ze souteze.fotbal.cz.