Chaberské fotbalisty čeká v neděli první jarní ligový zápas

Povinnou přípravu mají fotbalisté SK Dolní Chabry za sebou a mohou s očekáváním vyhlížet nedělní zápas na půdě zatím čtvrtého ABC Braníku. Soupeři mají co vracet, v úvodním zápase sezóny s modrobílými prohráli 0:7.

Během přestávky se muži A týmu Dolních Chaber účastnili Zimního turnaje TJ Kyje. Ve skupině A s pořadatelem turnaje z Kyjí, s Pragou, Březiněvsí, Počernicemi a Admirou U19 se jim podařilo pokořit pouze domácí TJ Kyje 5:0 a jednou remizovat 5:5 s mužstvem z Počernic. Ve skupině tak skončili se čtyřmi body čtvrtí. Celý turnaj vyhrála devatenáctka Meteoru a Chaberští obsadili z dvanácti konečné osmé místo.

Chabry odjížděly turnaje se skóre 15:18 z pěti zápasů, což není zrovna nejlepší vizitka hry dozadu. Trenér Zdeněk Peclinovský se k přípravě vyjádřil pro server FotbalPraha.cz: „Trénovali jsme na umělé trávě Meteoru v tom problém nebyl, ale trápila nás účast hráčů, která nebyla moc valná. S tím se potýkají i ostatní.”

Žádné posily tým přes zimu nehlásí a z Peclinovského slov je patrné, jak důležité bude udržet kádr pohromadě v plné síle. „Jak jsme na soutěž připravení ukáží až zápasy. Uvidíme, jak to na jaře všechno dopadne. Náš cíl je jasný, záchrana. Ale bude to hodně těžké,“ uvedl dále v pro fotbalový server.

Hlavním cílem tak pro aktuálně desátý tým tabulky bude udržet přebor i pro další rok. Z šestnácti mužstev totiž podle nového klíče sestoupí hned čtyři nejhorší, a i proto budou následující zápasy napínavé až do samého konce.

Zápas s Braníkem začne v neděli ve 13:30 na hřišti soupeře a sledovat jej budete moci na TVcom.cz. Budeme držet palce, ať se vstup do jarní části vydaří!

Vaše Volba pro Chabry