Chaberský divadelní festival byl zahájen

Sobotní zahájení festivalu se vyvedlo. V zaplněném sále Chaberského dvora pronesl úvodní slovo herec a režisér Ondřej Kepka, kterému sekundovali Natálka Rejková a Marek Nerad. Za samosprávu městské části pozdravila účastníky představení také starostka Barbora Floriánová.

Prvního ze sedmi březnových vystoupení se chopili protagonisté Divadla AKORÁT, kteří se úspěšně zúčastnili také loňského ročníku a s představením Mrzák inishmaanský se stali vítězi divácké ankety. Letos vystoupili s moderní hrou s názvem PRAg. Pygmalion, která je inspirovaná komedií Bernarda Shawa. Příběh vypráví o znuděném majiteli PR agentury, jemuž se do cesty připlete naivní studentka, se kterou následně vytvoří dokonalý projekt. Představení se současnou tématikou sklidilo u diváků velký ohlas.

Přehlídka ochotnických souborů je již tradičně také soutěžní. Diváci před každým představením obdrží tři hlasovací lístečky. Hlasy se odevzdávají hned při odchodu ze sálu. Vítěz získává po skončení festivalu čestnou cenu – sošku DIVOCHa.

Program dalších vystoupení:

Miroslav Malina