Co přinese výstavba SOKP?

Včerejší výlet na besedu k výstavbě SOKP v Suchdole byl opravdu v duchu, kterým probíhá výstavba okruhu. Nejprve zdlouhavý průjezd městem k restauraci V Ráji (možná jsem měl jet raději přívozem). Tam bylo shromáždění, podle hlasů před sálem, vyobcováno z ČZU, protože politické hnutí ANO, které akci organizovalo, na akademickou půdu nepatří.

Maličký sálek restaurace nabitá k prasknutí, přesto ovzduší mrazivé. Spolu s dalšími jsem se dopracoval alespoň na předzahrádku pod okna sálu, která někdo otevřel. Snad abychom z toho všeho také něco měli. Už zahájení dávalo tušit, že průběh bude nejspíš bouřlivý. Vše šlo ovšem posuzovat jen z doléhajících zvuků.

Ve výsledku jsem se tak v nadsázce dozvěděl jenom to, co přinese nepříliš povedené shromáždění. Co by měla přinést výstavba SOKP a více o možnostech posouzení jeho regionální varianty už nikoli. Své zapojení do diskuze jsem tak nakonec vzdal. Přesto věřím, že podobné besedy mají při trochu lepší organizaci svůj smysl a zájmy občanů je třeba hájit. Co proto nevzdávám, je boj za co nejrychlejší dostavění SOKP ve variantě, která nepovede jen pár stovek metrů za našimi domy. Tedy určitě ne tak, jak jej včera prezentovalo hnutí ANO.

Miroslav Malina, starosta MČ Praha-Dolní Chabry