Dolní Chabry zdobí opravené autobusové zastávky

Občané Dolních Chaber mohli v posledních dnech pozorovat rekonstrukci místních autobusových zastávek, která proběhla na základě opakovaných žádostí vedení městské části. „Zastávky byly ve stavu, že cestující raději čekali mimo ně,“ říká Miroslav Malina, starosta MČ. „Teď se situace výrazně zlepšila,“ dodává.

Stav chaberských zastávek byl pro cestující již delší čas nevyhovující. Naši radní z Volby pro Chabry proto opakovaně iniciovali jejich opravu a v loňském roce dokonce proběhla po dohodě s pražským dopravním podnikem specifikace požadavků na doplnění nových zastávek.

Přestože ne všem návrhům bylo vyhověno a DPP např. neumístil přístřešek na zastávku před základní školu či u cukrárny, dotkly se opravy většiny stávajících zastávek. Cestující tak mohou těšit rekonstruované přístřešky a příjemnější prostředí. „Výrazně se zlepšila kultura těchto prostor, které už byly v katastrofálním stavu,“ oceňuje Miroslav Malina provedené opravy.

Tím však veškeré změny nekončí. Stále totiž pokračuje jednání o zřízení nové zastávky na Spořické směrem do Čimic, kterou městský investor již několikrát slíbil. A Miroslav Malina připomíná také nedávné změny v názvech zastávek: „Jsme za ně rádi. ,Skládka Chabry‘ už nebylo aktuální a další byly upraveny místopisně.“

Snad zastávky vydrží v nablýskané podobě co nejdéle. Nevzhledný reklamní polep však bude dle informací DPP součástí i nadále.

Nové nátěry, plechy i skla. Průběh opravy zastávky V Kratinách.

Vaše Volba pro Chabry