I letos žádáme o dotaci na dostavbu základní školy

Stejně jako v předešlých letech, i letos jsme připravili a zaslali na pražský magistrát žádost o dotaci na dostavbu Základní školy Spořická. Každoroční rozdělování investiční rezervy na investice městským částem bude však oproti loňskému roku zřejmě o něco skromnější, magistrát totiž uvolnil méně než polovinu částky určené před rokem.

V březnu 2017 přidělil magistrát mezi 57 pražských obvodů více než miliardu a čtvrt a Dolní Chabry dosáhly na 20 milionů korun na I. fázi naplánované dostavby ZŠ Spořická. Letos proto žádáme o zbylých 44 milionů, bez kterých stavební práce nemohou začít. Pražští radní však budou rozdělovat jen půl miliardy, což naděje menších městských částí na větší projekty poněkud snižuje.

Rozhodujícím faktorem by však mohla být připravenost investičních akcí, k níž bude Rada hl. m. Prahy dle slov náměstkyně Kislingerové přihlížet. V našem případě by po obdržení požadované částky mohlo téměř okamžitě započít výběrové řízení na dodavatele dostavby severního, technického křídla budovy ZŠ, jelikož vše potřebné včetně stavebního povolení máme již roky vyjednáno.

Konečný výběr schválených žádostí by mělo pražské zastupitelstvo potvrdit už na jeho březnovém zasedání.

Vaše Volba pro Chabry