Lži a domněnky na Zastupitelstvo nepatří, rozhodli naši zastupitelé

Opět jednání do nočních hodin, opět bouřlivé diskuze. Tentokrát však emotivní zasedání místního Zastupitelstva provázela odlišná atmosféra. Zastupitelé Volby pro Chabry rozhodli, že již nebudou nadále trpět dezinformační kampaň opozice a její lživá vystoupení. Na toto konto byly Zastupitelky Hájíčková a Floriánová vyzvány k rezignaci.

Cílené lži, překrucování skutečností a hra s domněnkami dosáhly vrcholu a pověstné ucho se utrhlo.

Na středečním zasedání ZMČ se zastupitelé Volby pro Chabry jednoznačně postavili za starostu Miroslava Malinu. Zároveň také za celé Dolní Chabry, když jednotně vyzvali opoziční Zastupitelky Alenu Hájíčkovou a Barboru Floriánovou ke složení mandátu.

Obě zastupitelky totiž předvedly na zasedání pražského Zastupitelstva neuvěřitelný výstup, když 27. dubna 2017 před 55 pražskými zastupiteli veřejně lhaly a překrucovaly známá a jasná fakta.

Článek: Znepokojující ztráta paměti chaberských zastupitelek

Nejen jejich chování je už dávno za hranou politikaření a závažně poškozuje MČ v očích Magistrátu a veřejnosti. Takové jednání zastupitelé Volby pro Chabry nechtějí dále trpět a tak i jednohlasně rozhodli o výzvě k rezignaci.

Zda obě dámy naleznou dostatek sebereflexe a vyvodí ze svého naprosto nepřijatelného jednání a zneužívání zastupitelských mandátů důsledky však zůstává po jejich dalších vystoupeních na půdě Chaberského dvora otázkou.

Zásadní body pro Dolní Chabry byly schváleny

Takřka celé 16. jednání ZMČ provázely bouřlivé diskuze, v nichž byli jednotliví radní napadáni opozičními zastupiteli přesně v intencích dlouhodobě prezentovaných lží a polopravd webu 18400.cz a skupiny kolem Petra Kasy.

Právě v těchto chvílích však neztráceli zastupitelé Volby pro Chabry trpělivost. Přestože bylo třeba některým opozičním zastupitelům opakovaně připomínat pravidla jednacího řádu, neustále se odkláněli od podstaty projednávaných bodů a navrhovali nesmyslná usnesení, podařilo se zastupitelům po dlouhých diskuzích schválit podstatné kroky pro Dolní Chabry.

Přestože to tak zpočátku nevypadalo, všemi hlasy byl přijat nesouhlas s navrženou změnou územního plánu č. Z 2853, která byla již před lety předána na Magistrát a v duchu nedávného referenda byla na podnět starosty Maliny z projednávání Rady HMP stažena.

Článek: Volba pro Chabry nepodpoří výstavbu sedmipodlažních domů

Schváleny byly rovněž všechny důležité dokumenty týkající se financování MČ včetně třech rozpočtových opatření a určení dodavatele vybavení výdejen jídla do nové Mateřské školy Beranov.

Zastupitelé občas i pobavili

Perličkami zasedání, jemuž tentokrát přihlíželo přes čtyřicet diváků v auditoriu, kteří je následně často odměňovali hlasitým smíchem, se stala některá vystoupení opozičních činitelů.

Dozvěděli jsme se např., že zastupitelka Hana Francová doposavad, po téměř třech letech, nevytvořila slibovanou pracovní skupinu, resp. prý údajně funguje v jednočlenném provedení v podobě zastupitelky Francové.

Jako velký bavič večerního programu se předvedl opoziční zastupitel Přemysl Vávra, který se opakovaně ztrácel v jednacím řádu, navrhoval nesmyslná usnesení a vesměs neustále hovořil mimo projednávaná témata, čímž jednání znovu zbytečně protahoval.

Středeční zasedání bylo opět více než čtyřhodinové a skončilo po desáté hodině večerní. Vše důležité bylo řádně projednáno a především hlasy zastupitelů Volby pro Chabry také schváleno. Pokud nenastane jiný důvod, bude další zasedání ZMČ svoláno v řádném termínu 7. června 2017.

Vaše Volba pro Chabry