Miroslav Malina včera slavnostně převzal novou MŠ Beranov

S velkou radostí převzal včera starosta MČ Praha-Dolní Chabry Miroslav Malina do rukou pamětní klíč od nové Mateřské školy Beranov. Slavnostní událost proběhla v budově nové školky a za developera, který mateřskou školu městské části bezplatně daroval, se účastnil osobně ředitel Star Group Tal Grozner.

„Mám velkou radost z toho, že se to podařilo, je to pro mě srdeční záležitost“ neskrýval starosta radostné pocity během tiskové konference, která předcházela slavnostnímu předání pamětního klíče.

Předání se účastnil zástupce developera Tal Grozner, který mimo jiné poděkoval za spolupráci a vyzdvihl, jak důležitá pro něj stavba nové školky byla. „Věřím, že skrze školku se nám podaří propojit Nové Chabry s těmi původními,“ dodal závěrem svého slova.

Nová školka pojme 72 dětí

Zcela novou budovu mateřské školy otevírá MČ vůbec poprvé. „Už dvě školy provozujeme, ale poprvé se dětem dostane úplně nová moderní budova postavená přesně pro tyto účely,“ zdůvodnil výjimečnost události starosta Malina.

Mateřské školy Chaberáček a Bílenecké náměstí navštěvuje dnes 141 dětí.

Třetí mateřská škola v Dolních Chabrech bude mít kapacitu tří tříd po dvaceti čtyřech dětech, a to už od těch nejmenších – dvouletých. „Máme ještě pár volných míst, denně zvoní telefony zájemců,“ prozradila ředitelka Dana Antošová ke kapacitě, která prý bude obsloužena, a těší ji, že bude moct všem vyhovět.

Školka jako služba obyvatelům

Developer školku, zahradu a přilehlé pozemky zrealizoval na vlastní náklady v rozsahu 25 milionů korun. Výstavba započala loni na jaře a dokončení budovy i zahrady probíhalo ve spolupráci s městskou částí a posléze i novou ředitelkou.

„Jsem velmi vděčný, že budeme MŠ provozovat jako státní instituci,“ poznamenal starosta k záměru vedení MČ, jelikož byly dle jeho slov zaznamenány snahy vést MŠ jako podnik a vydělávat na ní. Představa tržního školného však rodiče nemusí trápit a díky podpoře městské části bude nová školka v Beranově všem finančně dostupná.

Fotografie ze slavnostního předání školky naleznete na našem Facebooku.

Vaše Volba pro Chabry