O víkendu byly zahájeny divadelní festival i výstava dřevořezeb

Nedělní podvečer byl v Chabrech plný významných osobností české kultury. Nejenže započal tradiční festival ochotnických divadel, zahájena byla také výstava „Čeští panovníci“ dřevořezeb Jarmily Haldové.

Na úvod tradičního divadelního festivalu vystoupili za spolek Divoch Pavel Fára a Věra Malinová, kteří přivítali čestného hosta režiséra Zdeňka Zelenku. Ten pronesl úvodní slovo, hudební podkres zajistili Milan Pavýza a Jaroslav Hudec. Za městskou část jsem festival zahájil já z pozice starosty MČ.

První ze sedmi festivalových her s názvem Jídelna aneb Vařím, vaříš, vaříme… představil od 19:00 hod. spolek KUK! (Klub Uměleckých Katastrof) a na další vystoupení se můžeme těšit hned ve čtvrtek v 19:30 hod., kdy KVK (Klub vybrané kultury) předvede představení Hodný pan doktor.

Vernisáže Jarmily Haldové se zúčastnil nejvýznamnější současný skladatel klasické hudby Luboš Sluka a ukázky z jeho tvorby uvedl člen souboru Národního divadla Jakub Hrubý. Výstava bude v galerii Chaberského dvora přístupna do konce března a najdeme na ní reliéfní deskové obrazy českých panovníků a jejich manželek.

Miroslav Malina, starosta MČ