Představujeme kandidáty: Martin Knížek

Rodilý Chaberák, profesí manažer, fotbalový fanda a manažer místního fotbalového klubu, pevně si stojí za svým názorem i prací, svou otevřeností často šokuje své okolí.

V politice nejste nováček, v tomto volebním období dozorujete finance v kontrolním výboru. Jak nahlížíte na současnou politiku?

Především postrádám slušnost a respektování většinového rozhodnutí, což považuji za demokracii. Dnešní styl je takový, že jakékoli rozhodnutí vedení městské části opozice kritizuje. Kritika je dobrá věc, ale musí nabízet i reálná řešení; zdůrazňuji reálná!

Do jakého kontextu byste zařadil současné politické dění v naší městské části?

Myslím si, že jsme jako každá jiná městská část, která se rozvíjí. Vyhrocuje se boj starousedlíků s některými novousedlíky. Když se k nám novousedlíci chtěli nastěhovat, bylo vše v pořádku. Koupili parcely na výstavbu, postavili si a ostatní jim toto umožnili. Nyní bydlí a běda, aby je někdo další, kdo se chce do naší městské části také přistěhovat, rušil další výstavbou. Samozřejmě, je to do určité míry velmi zjednodušený pohled, ale zachycuje podstatu problému. Také mi vadí účelové názory, že Volba pro Chabry podporuje v Dolních Chabrech výškovou výstavbu apod. Pravda je přitom úplně opačná. Kamenem úrazu je bohužel i to, že lidé v Chabrech často nevědí, co může vedení městské části udělat samo a co mu určuje magistrát Prahy. Považuji za potřebné, aby došlo k sociálnímu propojení obyvatel Nových Chaber a tzv. “starousedlíků”. Vždyť i nově příchozí budou za pár let mezi tzv. “starousedlíky” sami patřit. Prostě si přeji, aby fungovalo to samé, co u nás fotbalistů na hřišti: aby se táhlo za jeden provaz.

Pro svou kandidaturu máte jistě několik důvodů, ale jeden určitě převažuje: Vaše láska k fotbalu. Prozradíte své záměry, plány a cíle v této oblasti, pokud dostanete důvěru občanů (nejen sportovců)?

Odpověď je jednoduchá: dostat více peněz do všech sportovních sdružení, která jsou v Dolních Chabrech. Tyto peníze by měly být určeny především na rozvoj a údržbu sportovišť, aby po nás něco zůstalo.

Jste velmi přímý člověk; na první dobrou působíte nekompromisně. Politika je o diplomacii a řadě kompromisů. Jste připraven s elegancí uhájit tzv. „po sousedsku“ dobrou věc v nelehké každodenní komunální politice, kterou nelze srovnávat s vysokou politikou?

Já si myslím, že bojovat za svůj názor za jakoukoli věc je dobré. Velmi se mi třeba líbil pan Michal Horáček po prohrané volbě prezidenta s vyjádřením, cituji: „Společnost rozhodla v demokratických volbách, Miloš Zeman byl legálně a legitimně zvolen prezidentem, tak to musíme uznat. Až příště zvítězí náš kandidát, tak my také budeme chtít, aby ti, kteří ho nevolili, ho za prezidenta uznávali. Když se na tomto nedohodneme, tak nejsme demokrati.“ Toto lze implementovat na jakékoli rozhodování a hlasování.

Více o našem programu najdete ZDE.

Volného času nemáte mnoho. Politika si často žádá celého člověka. Nebojíte se propojení osobního života, náročné profese, velkého koně fotbalu s politickou činností?

Nebojím. Největší vytížení jsem měl v době, kdy jsme stavěli nové fotbalové kabiny. Kdo někdy stavěl z grantových peněz, ví, kolik času je s tím spojeno.