Šestý divadelní festival v Dolních Chabrech vyhrál soubor Akorát

Už pošesté a bylo to opět skvělé. Březnový divadelní festival v Dolních Chabrech je za námi. Celkem se letos představilo sedm souborů včetně domácího Divocha, který vystoupil mimo soutěž a celý festival uzavřel. Nejlepším představením se letos stala drsná irská komedie Mrzák Inishmaanský od Divadla Akorát.

Sedm nádherných představení během tří týdnů března 2018 navštěvovali v Chaberském dvoře zástupy diváků. Tento víkend byl festival oficiálně zakončen předáním ceny Divocha vítěznému souboru Divadlu Akorát z rukou Věry Malinové režisérce představení Adéle Červenkové a představiteli hlavní role Radku Vyvadilovi (úvodní fotografie).

Veliký ohlas mělo i představení domácích ochotníků, které přehlídku mimo soutěž uzavíralo. Současná česká hra o vztazích v rodině Sestry je navíc z autorské dílny členky souboru Divochů Martiny Mrňavé a hrálo se netradičně s podélným uspořádáním hlediště.

Za fotografie děkujeme Miroslavu Malinovi, za festival plný zážitků potom všem, kteří se na něm podíleli. Šestý ročník je za námi a my se už dnes těšíme na ten další.

Vaše Volba pro Chabry

Na zahájení festivalu vystoupil čestný host režisér Zdeněk Zelenka.

Hudební podkres zajistili Milan Pavýza a Jaroslav Hudec.

Na fotce režisérka Marta Dvorská a autorka i herečka Martina Mrňavá během slavnostního zakončení.

Netradiční uspořádání hlediště při závěrečném vystoupení domácího Divocha.