Trnitá cesta k chodníku Dolní Chabry – Čimice

Chaberský projekt roku? Pro mnohé místní určitě. V loňském roce se podařilo získat z rozpočtové rezervy hl. m. Prahy potřebné finance na výstavbu tolik žádaného chodníku z Dolních Chaber do Čimic. Přestože nás čekají ještě mnohá jednání, pevně věřím, že se po novém chodníku projdeme už letos.

Pro menší městské části je v podstatě jedinou možností realizace milionových projektů součinnost hl. m. Prahy. Na vybudování jednostranného osvětleného chodníku do Čimic jsme roky opakovaně žádali finanční podporu, jen v roce 2017 rovnou dvakrát. A vyplatilo se. Díky spolupráci se Starosty s nezávislými na pražském magistrátu a intenzivním vyjednáváním bylo z rozpočtové rezervy hl. m. v srpnu loňského roku alokována potřebná částka.

O dva měsíce později jsme rozhodnutím Rady MČ souhlasili s vypracováním a předáním projektové dokumentace pro územní a stavební povolení a dokumentace pro výběr zhotovitele stavby.

Projekt jsme obdrželi, a tak minulý týden proběhlo výběrové řízení na zhotovitele za účasti komise se mnou jako starostou, radním Janem Vokurkou, předsedou stavební komise Josefem Malým a dvěma zástupci opozičních stran.

Předložené nabídky nesplňovaly naši představu. Výsledkem bylo rozhodnutí požádat zúčastněné firmy, aby své nabídky zvážily a předložily případné nové se slevou na nabízené ceně.

Jak je vidět, ušli jsme už pořádný kus cesty, mnoho důležitých kroků je však stále ještě před námi. Přesto všechno věřím, že se ještě letos na čimické autobusové obratiště vydáme po novém chodníku. Určitě pro to udělám maximum.

Miroslav Malina, starosta MČ Praha-Dolní Chabry